Skip til hoved indholdet
    Hjem Borger Arbejde og ledighed Ungeguiden Ungeguiden 13-17 år Ungeguidens vejledere

Ungeguidens vejledere

Find din uddannelsesvejleder via linket til Uno Ung eller se liste over Ungeguiden Silkeborgs uddannelsesvejledere.

Vejledere

Find din uddannelsesvejleder via linket til Uno Ung eller se liste over Ungeguiden Silkeborgs uddannelsesvejledere.

Specialvejledere

Kirsa Arntzenius Hjortnæs

Teamkoordinator

+4529672905

KirsaArntzenius.Hjortnaes@silkeborg.dk

Brian Madsen

UU Vejleder

+4520560983

Brian.Madsen@silkeborg.dk

Interne skoler på VRC og Aktiv Weekend
Skægkær Skoles Inklusionscenter

Voksenvejleder
STU-vejleder

Jeppe Pedersen

Specialvejleder

+4523656850

Jeppe.Pedersen@silkeborg.dk

Højmarkskolen
Sølystskolen Inklusionscenter

Voksenvejleder
STU-vejleder

Per Lau Jacobsen

Uu vejleder

+4589705802

PerLau.Jacobsen@silkeborg.dk

Jeanette Andersen

Uddannelsesvejleder

+4529672921

Jeanette.Andersen@silkeborg.dk

Skolen på Nørskovlund
Ans skoles Inklusionscenter
Langsø Skoles Inklusionscenter

Voksenvejleder
STU-vejleder

Susan Hove

koordinator

+4520598365

Susan.Hove@silkeborg.dk

Lene Veldt Pedersen

Uddannelsesvejleder

+4529672936

LeneVeldt.Pedersen@silkeborg.dk

Simon Dinesen

Uddannelsesvejleder

+4529672906

Simon.Dinesen@silkeborg.dk

Mette Nyborg Jørgensen

UU vejleder

+4529672926

MetteNyborg.Jorgensen@silkeborg.dk

Susan Hove

koordinator

+4520598365

Susan.Hove@silkeborg.dk

Pernille Kjær Andersen

Uddannelsesvejleder

+4523823022

PernilleKjaer.Andersen@silkeborg.dk

Stefan Arum Bjarnov Nesheim

Uddannelsesvejleder

+4523655837

StefanArumBjarnov.Nesheim@silkeborg.dk

Camilla Skouboe

Vejleder

+4540319683

Camilla.Skouboe@silkeborg.dk

Mette Biller

Vejleder

+4520373021

Mette.Biller@silkeborg.dk

Line Bornhøft Axelsen

Uddannelsesvejleder

+4520365076

LineBornhoft.Axelsen@silkeborg.dk

Kim Overgaard

Uddannelsesvejleder

+4592433339

Kim.Overgaard@silkeborg.dk

Merle Lorenzen

Uddannelsesvejleder

+4529672943

Merle.Lorenzen@silkeborg.dk

Sigrid Dræby Reiersen

Vejleder

+4523996888

SigridDraeby.Reiersen@silkeborg.dk

Ungeguiden
Beskæftigelsesafdelingen Papirfabrikken 18A 8600 Silkeborg
 
 

Telefon- og åbningstider:

Særlige åbningstider

-

Hvordan kan jeg melde mig ledig?

For at kunne modtage Uddannelseshjælp, skal du først melde dig ledig. Det skal du gøre ved at møde personligt op i Ungeguidens Modtagelse.

Modtagelsens åbningstider: 
Mandag, tirsdag og torsdag: 08.30-12.00

Hvis du ønsker at søge ydelse, efter du har meldt dig ledig i Modtagelsen, foregår det via jobnet.dk eller borger.dk.

Silkeborg Kommune
Søvej 1
8600 Silkeborg

CVR: 29189641

Genveje